Standardy Obsługi Interesanta

Informujemy, iż Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dotowany ze środków unijnych projekt pn. "Wdrożenie standardów i procedur obsługi interesanta w sądownictwie powszechnym". Projekt ten ma na celu podjęcie i realizację działań służących wprowadzeniu jednolitych procedur obsługi osób zainteresowanych załatwieniem spraw w jednostkach sądownictwa powszechnego.

Na stronie https://wsoi.ms.gov.pl/ zamieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające zapoznanie się ze szczegółami wprowadzanych standardów i procedur. W zakładce "Do pobrania" możliwe jest zapoznanie się z charakterystyką poszczególnych usług i wymaganiami dotyczącymi ich realizacji. Udostępnione zostały także wzory wniosków mające ułatwić i usprawnić proces załatwiania sprawy w sądzie, począwszy o wniosków o wgląd do akt sprawy, czy wniosku zapytanie o udzielenie informacji z Krajowego Rejestru Karnego (tzw. usługi podstawowe), a skończywszy na wzorach pozwów, wniosków w sprawach nieprocesowych, środków odwoławczych (tzw. usługi uzupełniające).

Wzory wniosków i pism procesowych w wersji wydrukowanej dostępne są również w gablotach ściennych znajdujących się przy wejściu do Biura Obsługi Interesanta.

tablica z wzorami wniosków 1

 

tablica z wzorami wniosków 2

 

 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2021-02-04 10:58
Wytworzył: adminsr
Publikacja w dniu: 2021-02-05 09:57
Opublikował: adminsr
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 65