Rozprawy zdalne

WIDEOKONFERENCJE I ROZPRAWY ZDALNE

W ramach udostępnionej w sądach powszechnych infrastruktury technicznej umożliwiającej przeprowadzenie rozpraw zdalnych (przez Internet), istnieje możliwość nawiązania połączenia z Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu przez dowolną osobę z własnego urządzenia poprzez wykorzystanie w tym celu dedykowanej aplikacji umożliwiającej nawiązanie takiego połączenia, to jest aplikacji Avaya Scopia. Jest to aplikacja, która umożliwia uczestniczenie w rozprawach (posiedzeniach jawnych) z poziomu dowolnego komputera wyposażonego w kamerę i mikrofon, tabletu lub smartfona, z użyciem standardowego łącza internetowego. Instalacja oprogramowania do wideokonferencji na komputerze użytkownika odbywa się jednorazowo, automatycznie bez potrzeby posiadania uprawnień administratora. Po instalacji użytkownik łączy się do odpowiedniej wideokonferencji  zainicjowanej przez sąd orzekający podając jej numer oraz PIN (dla konferencji zdefiniowanych jako konferencje z autoryzowanym dostępem).

W czasie zdalnego połączenia zaleca się stosowanie zestawu słuchawkowego.

 

Przed przystąpieniem do wideokonferencji proszę o zapoznanie się z dokumentem „Zestaw dobrych praktyk uczestnika wideokonferencji” (dokument w załączniku) i „Instrukcją połączenia wideokonferencyjnego za pośrednictwem oprogramowania Avaya Scopia” (link do strony Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu umieszczony poniżej). Warto również zapoznać się z informatorem: "Rozprawy zdalne - co warto wiedzieć" (dokument w załączniku).

 

W celu ułatwienia organizacji rozpraw zdalnych, w pierwszym piśmie procesowym skierowanym do Sądu należy wskazać numer telefonu do kontaktu i adres poczty elektronicznej.

 

W ramach pomocy dla obywateli w związku z uczestnictwem w rozprawach w sposób zdalny została uruchomiona przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu telefoniczna linia wsparcia - tel. 71 748 96 00 oraz możliwość zgłaszania problemów pocztą elektroniczną: cpw@wroclaw.sa.gov.pl

 

Instrukcja połączenia wideokonferencyjnego za pośrednictwem oprogramowania Avaya Scopia

 

Przydatne Linki:

https://wroclaw.sa.gov.pl/wideokonferencje,m,mg,385

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2021-05-31 10:40
Wytworzył: adminsr
Publikacja w dniu: 2021-06-10 15:25
Opublikował: adminsr
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 277